Uzman Psikolog Amine Güzel

Uzman Psikolog Amine Güzel

Uzmanlık Alanı: Evlilik Sorunları, Bireysel Sorunlar

Lisans: İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji

Master: İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji

Özgeçmişi:

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü onur derecesiyle tamamladı. Ardından yine aynı üniversitenin master programını "LGB Bireylerin Ailelerine Açılma Sürecinde Karşılaştıkları Travmatik Durumlar" teziyle yüksek onur derecesiyle bitirdi.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıklarında bir dönem gözlem çalışmalarına katıldı. William Alanson White Institute NYC, USA’de Yoğunlaştırılmış Psikoanalitik Psikoterapi Eğitimini tamamladı.

Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği tarafından gerçekleştirilen Bilişsel Davranışçı Terapi Kuram ve Uygulama Sertiikasyonunu Prof. Dr. Hakan Türkçapar’dan aldı. Daha sonra Varoluşçu Akademi’den Ferhat Jak İçöz Eğitmenliğinde Terapistler İçin Varoluşçuluk sertifikasyonunu tamamladı. Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu Tanı ve Tedavi Yöntemleri eğitimini Prof. Dr. Medaim Yanık eğitmenliğinde tamamladı.

2014 yılında Minnesota Çok Yönlü Kişilik Testi (MMPI) Uygulama ve Yorumlama sertifikafasyonunu aldı. 2 yıl boyunca Prof. Dr. A. Tamer Aker tarafından danışanlarıyla ilgili süpervize edildi.

Şu an Evlilik Terapileri Enstitüsü / Sağduyu Danışmanlık bünyesinde çift ve bireysel terapiler üzerine çalışmaktadır. İyi düzeyde ingilizce bilmektedir.

Aldığı eğitim ve sahip olduğu sertifikalar:

X