Psikiyatrist Dr. Ava Şirin Tav

Psikiyatrist Dr. Ava Şirin Tav

Uzmanlık Alanı: Evlilik Sorunları, Bireysel Sorunlar

Lisans: İstanbul Tıp Fakültesi

Master: Bakırköy Ruh Sinir Hastalıkları Hastanesi

Özgeçmişi:

Lisans eğitimini İstanbul Tıp Fakültesinde tamamlamış ve Doktor ünvanını almıştır. 2001-2006 yılları arasında Bakırköy Ruh Sinir Hastalıkları hastanesinde uzmanlığını tamamlamış ve Psikiyatri Uzmanı ünvanına layık görülmüştür. 2006-2008 yılları arasında Batman Devlet Hastanesinde mecburi hizmetini tamamlamış ve ardından Başkent Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Psikiyatri Anabilim dalında Uzman Psikiyatrist olarak görev yapmıştır.

Ava Tav; İstanbul Psikiyatri Enstitüsü’nde 4 yıl boyunca çift ve aile terapileri süpervizyonu almıştır. Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği'nden 240 saatlik eğitim ve süpervizyon sonunda Cinsel Terapiler Uzmanı sertifikasını almıştır. 2004-2006 yılları arasında Prof. Dr. Yavuz Erten’in psikodinamik psikoterapi seminerlerini tamamlamıştır.

Ava Tav; hali hazırda Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde psikiyatri uzmanı olarak görev yapmakta ve Sağduyu Danışmanlık / Evlilik Terapileri bünyesinde psikoterapi seanslarını yürümekte ve gerektiğinde danışanlarının psikoterapiye ek olarak ilaç tedavilerini yürütmektedir. Yanı sıra danışanların teşhis görüşmelerini yapmakta ve danışan analiz raporlarını hazırlamaktadır. Uzmanlığı bireysel terapiler, çift terapileri ve cinsel alanlarında çalışmaktadır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Aldığı eğitim ve sahip olduğu sertifikalar:

X