Cinsel İşlev Bozuklukları

Senelerdir bu anı bekliyorsunuz. Partnerinizle birlikte olacaksınız. Heyecanınız var ama yine de içinizde gizli bir endişe var. Derken bir bakıyorsunuz ki o zamana kadar varolduğuyla ilgili en ufak bir şüphe bile duymadığınız ya da eskiden beri bildiğiniz bir cinsel problem yakanızda! Şimdi ne olacak? Bunu düşünürken bir taraftan partnerime bu nasıl anlatacağım telaşı. Sonra tekrar denemek en iyisi kararı. Ama yine aynı şey. Derken denememek en iyisi demek. Evliliğinizin ve hayatınızın başka taraflarına kendinizi verme sonucu. Cinsellikle ilgili herhangi bir konu açıldığında ise yoğun bir gerginlik ve tepkisellik duygusu. Bu film başka türlü olamaz mıydı?

Kesinlikle olabilirdi. Bir tabu haline getirip doktora gitmekten endişelendiğiniz, bunu zayıflık veya ayıp olarak gördüğünüz cinsel probleminizin birkaç seanslık işi olduğunu söylesek geçen senelere üzülmez miydiniz? Evet, cinsel problemler özellikle Türk toplumunda görülme sıklığı ile tedaviye gelme oranı arasında uçurumun olduğu enteresan bir tabu. Bununla da adeta paradoksal bir anlam ise tedavisinin kolaylığında! Size hiç öyle gelmese bile cinsel işlev sorunlarının %90’ın üzerindeki kısmı psikolojik kaynaklıdır. Ve bu cinsel görüntülü psikolojik sorunlar en kolay çözülebilen psikolojik sorunlar arasındadır.

Daha dramatiği ise cinsellik kendi başına kalmaz temelinde bu olacak şekilde başka konularda da ilişkinize virüs etkisi yapar. Sorun yataktayken bir noktadan sonra her yerde oluverir. Siz sorunun nereden sıçradığının farkına bile varmazsınız. Ama ilişkiniz rayından çıkmıştır bir kere. Ya da tam tersi olur, ilişki problemleriniz cinsel hayatınızı felç eder. İki türlü de çare aynıdır ilaçsız, salt psikoterapi.

Mahremiyet güvencesi altında bireysel veya çift olarak geleceğiniz ve sizi sadece dinleyip, bazı tedavi yöntemlerini size anlatacağımız ve sizin evinizde bireysel olarak kendi kendinize uygulamanızı önereceğimiz yöntemlerle “cinsellik” bir yük olmaktan çıkıp birlikteliğinizin yepyeni ve sımsıcak bir rengi haline gelebilecek.

Enstitü Hakkında

Evlilik Analiz Testi

Hangi noktalarda ilişkinizin “iyi” hangi noktalarda ise “alarm” verdiğini bu test sonunda rakamlara, grafiklere ve uzman videolarına bakarak görün.

Tıklayın
X