Aile Danışmanlık

Aile Danışmanlığı bir ilişki terapisi modelidir. İlişkinin eş, çocuklar ve aileye birinci dereceden dahil olan herkesin ortak paydası olarak kabul eder. Aile danışmanlığı ilişkiye dair herkesle çalışmadan gerçek anlamda ilişkinin değişemeyeceğini varsayar. Aile Danışmanlığı Türkiye’de bu konuda uzman psikoterapistler tarafından yürütülür. Başlı başına bir terapi ekolüdür. Terapiden ailenin bütün bireylerinin ayrı ayrı istifade etmesini ve bu istifadenin de yepyeni bir ilişki ağını doğurması hedeflenir.

Genellikle sorun yaşadığımız ilişkinin diğer ilişkilerden ne şekilde etkilendiğinin farkında bile değilizdir. Bu açıdan aile danışmanlığı size bambaşka bir bakış açısı sunar. Aynı zamanda aile danışmanlığı aile bireylerinin tümüyle birbirine yeniden yakınlaşmasını ve bir bütün olmasını sağlar.

Özellikle 5 yaşından büyük çocuklarınız varsa aile terapisi hepinizi aynı anda kucaklaması açısından en doğru terapi stratejisidir.

Enstitü Hakkında

Evlilik Analiz Testi

Hangi noktalarda ilişkinizin “iyi” hangi noktalarda ise “alarm” verdiğini bu test sonunda rakamlara, grafiklere ve uzman videolarına bakarak görün.

Tıklayın
X