Psikolog Eren Yüksel

Psikolog Eren Yüksel

Uzmanlık Alanı: Evlilik Sorunları, Bireysel Sorunlar

Lisans: İstanbul Üniversitesi

Özgeçmişi:

Eren Yüksel, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde tamamlamıştır. Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ve Adli Tıp Kurumu'nda bir süre gözlem yaptı ve farklı bir hastanenin Psikiyatri Polikliniği'nde bir süre çalıştı.

Pragmatik Eksperiyantal ekolünün Türkiye'deki en önemli uygulayıcılarından biridir. Şu ana kadar Evlilik Terapileri Enstitüsü bünyesinde çiftlerle 5000'in üzerinde seans gerçekleştirmiştir.

Eren Yüksel; ilişkinin kişilerden bağımsız bir karakteristiğinin olduğunu, çift terapisi dinamiklerinin çifte özgün olduğunu ve buna bağlı olarak müdahalenin de özgün olması gerektiğini savunur ve temel psikoterapötik duruşunu buna göre belirler. Özellikle ilişkide üçüncü kişi problemlerine getirdiği sıra dışı bakış açısı ve uygulama tekniği ile danışanlarına yepyeni bir ilişki kalitesi kazandırır. Eren Yüksel; kısa sürede ilişkide gözle görülür iyileşme sağlayan pragmatik tekniklerden sonuna kadar yararlanır.

Evlilik Terapileri Enstitüsü'nün Süpervizör Terapistleri arasında yer alan Yüksel, aldığı çift terapisi vakalarının yanı sıra Enstitü içindeki genç terapistler için klinik psikoterapist süpervizyonları ve film okumaları sunar.

Aldığı eğitim ve sahip olduğu sertifikalar:

  • Klinik Ön görüşme Teknikleri - Doç. Dr. Hanife Özlem Sertel Berk
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Prof. Dr. Hakan Türkçapar
  • EFTA - European Family Therapy Association, Couple Therapy Techniques Programme - Dr. Murat Dokur
  • İFTİ - Istanbul Family Therapy Institute, Couple Therapy Techniques Programme - Mony Elkaim, Rodolfo De Bernart, Kyriaki Polychroni, Petros Polychronis
  • Imago Relationship Institute -Imago Couple Therapy Techniques Programme - Dr. Harville Hendrix - Wendy Palmer Patterson
X